HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

CHP’li Vekil Sertel, BSHA’nın “Yoğun Bakımda Oksijen Kesintisi Paniği !” Haberi ile İlgili Soru Önergesi Verdi

0

Yeni açılan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Erişkin Yoğun Bakım Servisi’nde ‘oksijen kesintisi paniği’ yaşanması ve iki saat boyunca solunum cihazları ile hastalara oksijen verilememesi, yoğun bakım personelleri oksijen tüpleri ile hastaları solutmaları ile ilgili Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) yayımlandığı ‘Yoğun Bakımda Oksijen Kesintisi Paniği’ haberi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verildi. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in konuyla ilgili olarak TBMM Başkanlığı’na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle soru önergesi verdiği öğrenildi. 

CHP İzmir Vekili Sertel 3 soruya Bakan Koca’dan cevap bekliyor!

CHP Milletvekili Sertel, Meclis Başkanlığı’na cevaplanması talebiyle ilettiği soru önergesinde, yaşanan olay ile ilgili üç soru yer aldı. CHP Milletvekili Sertel, “İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, oksijen kesintisi sırasında hastalar açısından bir sorun yaşanmadığını belirtmiştir. Hastalar oksijen tüpleri ile yaşamlarına devam ettirilmiştir. Peki hastanede her hasta başında bulunan kendi başlarına solunum yeteneğini kaybeden hastalarda kullanılan solunum destek cihazının yerini, oksijen tüpleri tutabilir mi? Yaşanan kesinti nedeniyle hasta kayıplarının olduğu öne sürülmektedir. Bu iddialar doğru mudur? Bahse konu kesinti ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır? Olayın sorumluları tespit edilip haklarında işlem yapılmış mıdır?” sorularını Bakan Fahrettin Koca’ya yazılı yanıtlaması talebiyle iletti.(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

CHP’li Vekil Sertel, BSHA’nın “Yoğun konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. CHP’li Vekil Sertel, BSHA’nın “Yoğun yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com