HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Dr. Şebnem Korur Fincancı Eylemleri Sürüyor

0

Terör örgütü propagandası” suçlamasıyla 27 Ekim 2022 tarihinde tutuklanan Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın serbest bırakılmasına yönelik hekim eylemleri sürüyor.

 

“Şebnem Hocaya Özgürlük; TTB’ye Dokunma” Nöbetleri ve Kart Gönderme Etkinlikleri Adana, Ankara, Diyarbakır, Muğla, Şırnak ve Şanlıurfa’da devam etti.

TTB Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklamada, “Tabip odalarının, haksız-hukuksuz biçimde tutuklanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın serbest bırakılması ve TTB’ye yönelik baskıların son bulması talepleriyle düzenlediği nöbetler ve kart gönderme etkinlikleri 6-8 Aralık günlerinde devam etti. Adana, Muğla ve Şırnak tabip odalarının çağrısıyla hekimler bir araya gelerek Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya gönderilmek üzere kartlar hazırladı. Ankara Tabip Odası tarafından TTB’de düzenlenen nöbet eyleminde “Kazanımlarımız” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından yürütülecek mücadele programı üzerine değerlendirmeler yapıldı. Diyarbakır Tabip Odası’nda yapılan nöbete Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve İnsan Hakları Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan konuşmalarda TTB’nin ve emek-meslek örgütlerinin saldırılara karşı susmayacağı vurgulandı. Şanlıurfa Tabip Odası’ndaki nöbete Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, İnsan Hakları Derneği, Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası ile Halkların Demokratik Partisi temsilcileri destek verdi. Yapılan konuşmalarda ortak mücadele ve dayanışmanın güçlendirilmesi gerektiği kaydedildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Dr. Şebnem Korur Fincancı
Dr. Şebnem Korur Fincancı
Dr. Şebnem Korur Fincancı Eylemleri konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Dr. Şebnem Korur Fincancı Eylemleri yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com