HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge’den Türkiye’ye Deprem Desteği Mesajı

0

dsö deprem

Dünya Sağlık Örgütü Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge Türkiye’ye gelerek deprem bölgelerini ziyaret etti. DSÖ Direktörü Kluge, Türkiye’ye deprem desteği mesajı verdi. Kluge, ziyaret sonrası twitter mesajında depremde yıkıma uğrayan bölgelerde zarar gören sağlık sistemlerinin yeniden inşaası konusunda uzun vadeli, stratejik, taahhüt ve yatırım gerektiren dönüşümün gerekliliğine dikkat çekti. Dr. Hans Kluge mesajında şu cümlelere yer verdi: “Türkiye’de meydana gelen depremler daha önce görülmemiş bir yıkıma neden oldu. @UMKETURKIYE liderliğindeki müdahale operasyonları da çok büyük. @DSÖ, tüm sağlık çalışanlarının ve müdahale ekiplerinin yanındadır ve bu ezici ama kritik hayat kurtarıcı hizmette onları desteklemeye devam edecektir.” 

dsö kluge

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’ye teşekkür ederek şu mesajı yayımladı: “DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Kluge, ziyaretinden sonra yayınladığı mesajda, depremde yıkıma uğrayan bölgelerde zarar gören sağlık sistemlerinin yeniden inşası sürecinde DSÖ Türkiye ve DSÖ Avrupa olarak yanımızda olacaklarını tekrar ifade etti. Kendisine teşekkür ederim.” (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge’den konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge’den yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com