HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

İzmirli İş İnsanları, Hekimler, Sağlıkçılar Kahramanmaraş’ta Sağlık Kabini Açtı

0

izmir deprem yardim

İzmirli İş İnsanları, doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanlarından oluşan bir grup Kahmaranmaraş’ta askerlerin ve diğer çevre personellerinin yardımıyla sağlık kabini oluşturdu. Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan Ganiüsmen, İş İnsanı Fatih Kanlı Bilim Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA), deprem bölgesinde oluşturdukları sağlık kabininde hastalara sağlık hizmeti hakkında bilgi verdi. Şartlar gereği aynı ekibin uzun süre çalışmasının kolay olmadığını bir devriye sistemi oluşturarak çadır kente hizmet verdiklerini belirten Ganiüsmen, İzmir’den çok sayıda yardımseverin hem nakdi hem maddi hem de ilaç temini konularında destekçi olduğunu ifade etti. 

kahramanmaraş deprem

Depremin meydana geldiği anda ilk olarak Antakya’ya ulaştıklarını belirten İş İnsanı Fatih Kanlı, bölgede çocukların sağlık hizmeti alamadıklarını gördükleri için bir organizasyon yaparak harekete geçtiklerini söyledi. Kanlı, “Sağlık kabini hizmetini Antakya’da gerçekleştirecektik ancak ulaşım sıkıntısı nedeniyle yönümüzü Kahmaranmaraş’a çevirdik. Depremde yıkılan Ebrar Sitesi’nin yan tarafında Bornova Komando Takımı’ndan bir yüzbaşımızın desteği ile temin ettiğimiz konteynırlara yerleşerek sağlık kabini açtık. 12 gündür buradayız, hala devam ediyoruz. Birkaç güne kadar sağlık kabinini Aile Sağlığı Merkezi’ne devredeceğiz. Depremzede yetişkinlere ve özellikle çocuklarına yönelik sağlık hizmetlerine ağırlık veriyoruz. Çocuk doktorumuzla birlikte buradayız” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

İzmirli İş İnsanları, Hekimler, Sağlıkçılar konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. İzmirli İş İnsanları, Hekimler, Sağlıkçılar yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com