HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Rüyada Ecel Görmek

0

Rüyada Ecel Görmek

Genelde rüyalar, yalnızca görülen obje ya da kimsenin varlığıyla değil, rüyayı görürken rüya sahibinin hissettikleri ve gördükleriyle ne yaptığı da dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Nesneler ve kişiler üzerinden yapılan rüya tabirleri bu bağlamda çoğu zaman yetersiz kalabilir. Bu tarz rüyaları yorumlarken uygulanabilecek tek istisna ecel ve ölümle ilgili rüyalardır. Yaşamın bir hakikati olsa ve her ne kadar kişi kendini mental olarak bir şekilde öleceğine hazırlasa da rüyada ecel görmek, öldüğünü görmek o kişiye muhakkak ki olumsuz duygular yaşatacaktır. Oysaki rüyasında ecel gören kimsenin rüyası tam tersi şekilde yorumlanır. Uzun ve sağlıklı bir ömür süreceğine, her geçen gün içinde bulunduğu sıkıntıların ve dertlerin azalarak biteceğine delalettir.

Rüyada Öleceğini Görmek

Rüyada öldüğünü veya öleceğini gören kimsenin rüyası, ecel görmekle benzer şekillerde tabir edilir. Rüya sahibinin rüyasında öldüğünü görmesi sağlık sorunlarının veya maddi problemlerinin bıçakla kesilmiş gibi bir anda biteceğine ve aradığı huzura kısa sürede kavuşacağına işaret eder.
Rüyasında öleceğini gören kişinin rüyası ise bu olayların yakın bir gelecekte gerçekleşeceği ve dertlerinin, sorunlarının nihayete ereceği manasına gelir.

Rüyada Öleceğinin Söylenmesi

Bu rüyalar rüyayı gören kişinin yaptığı hatalardan dönmesi için bir uyarı niteliğindedir. Rüya sahibi yakın zamanda hatalarının farkına varacak, yanlıştan dönecek ve tövbe ederek hak yoluna dönecek demektir. İslami rüya yorumcuları, rüyada kişiye öleceğinin söylenmesi veya buna benzer yaşamın gerçeği olan konularda mesaj iletilmesinin, ona hayatına çeki düzen vermesi konusunda gönderilen bir uyarı niteliğinde olduğunu söylerler.

Rüyada Ecel Tarihini Görmek

Eğer rüya sahibine rüyasında ölümüyle ilgili belli bir tarih verilmişse bu, kişinin verilen tarihte hayırlı bir olay yaşayacağına delalettir. Bu olayın kesin olarak ne olduğunu söylemek mümkün olmasa da rüya sahibinin, rüyada gördüğü tarihte müjdeli bir haber alacağına ve sorunlarının bu tarihten itibaren düzeleceğine işaret eder.
Eğer rüya sahibinin maddi veya manevi bir sıkıntısı yoksa gönül işleriyle ilgili müjdeli bir haber alacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kişinin Kendi Ecelini Görmesi

Rüyasında kendi ecelini gören kişinin rüyası yanlış bir yolda olduğuna ve bu yoldan dönmemesi halinde başına kötü olaylar gelebileceğine işaret eder. Rüyasında kendi ecelini gören rüya sahibi bilerek ya da farkında olmadan yanlış bir yola sapmıştır ve bu yolda ilerlemeyi sürdürürse yaşayacağı sıkıntılar yalnızca kendisini değil sevdiklerini de oldukça üzecek ve yıpratacaktır.
Buna benzer ölümle ilgili rüyaların psikolojik yorumunda kişinin ölüm gerçeğini gereğinden fazla düşündüğü ve bu düşüncelerin yarattığı korkunun bilinçaltına yansıması şeklinde tabir edilir.

Rüyada Başkasının Ecelinin Geldiğini Görmek

Farklı yorumcular tarafından farklı şekillerde yorumlanabilen rüyalardan biri de kişinin, başkasının ecelinin geldiğini görmesidir. Bu rüyanın, ecelinin geldiği görülen kişinin yanlış bir yolda olduğuna ve rüya sahibinin yardımı olmazsa bu yolun sonunun kötü olacağına işaret ettiği şeklinde yorumlayan yorumcular vardır.
Ayrıca ecelinin geldiği görülen kişinin gerçekten de ecelinin yaklaşmakta olduğu şeklinde açıklayan alimler de mevcuttur.
Son olarak rüyada görülen kişiyle uzun zamandır görüşülmediği, araya küslük girdiği ve bu küslüğün sebebinin rüya sahibi olduğu, rüya sahibinin bununla ilgili de vicdan azabı çektiği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Eşinin Ecelinin Geldiğini Görmek

Bu rüyayla ilgili en yaygın ve kabul gören yorum, rüya sahibinin eşini kaybetme korkusunun rüya alemine yansıması şeklindedir. Bu kayıp vefat olabileceği gibi eşinin kendisini terk edip gitmesi de olabilir. Genelde kalbimizde birini kaybetme korkusu filizlendiğinde bilinçaltı bu kaybetme korkusunu ölümle ilişkilendirir ve rüyalarımıza bu şekilde yansıtır.
Bir kısım rüya yorumcusu bu tip rüyaları, eşin yanlış bir yola girdiği ve ancak rüya sahibinin yardımlarıyla bu yoldan dönebileceğine işaret ettiği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Yaşlı Birine Ecelinin Geldiğinin Görünmesi

Bu ve benzeri rüyalar farklı bakış açısına sahip rüya yorumcuları tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular bu rüyaları, rüyada görülen yaşlı kişinin ecelinin yaklaşmakta olduğu ve bununla ilgili rüya sahibinin yapması gereken şeyler olduğu şeklinde yorumlamaktadır.
Bir grup yorumcu ise bu rüyaları, uzun zamandır görüşülmeyen anne, baba veya yakın akrabalarla ilgili duyulan suçluluğun kişinin zihnindeki yansıması olarak görmektedir. Rüyada ecelinin geldiği görülen kimseyle uzun zamandır görüşülmemişse bu rüya, rüya sahibinin vicdanının sesi olabilir.

Rüyada Ölüm Meleğini Görmek

Rüyada hissedilen sıkıntı ve karamsar duyguların aksine rüyada ölüm meleğini gören kimsenin bu rüyası genelde hayra yorulur. Bu rüyalar, rüya sahibinin kötülüğünü istediğine inanılan bir kimseden alınacak müjdeli bir habere işaret eder. Bu haber sonrasında rüya sahibi manevi sıkıntılarından sonunda kurtulacak ve uzun zamandan sonra rahat bir nefes alacaktır.
Daha önce de belirttiğimiz gibi tek başına ölüm meleğini yorumlamak özellikle ölüm gibi karmaşık ve bilinmeyen bir konuda yeterli olmayabilir. Bu nedenle ölüm meleğinin rüyada ne yaptığına bakmak da gerekebilir. Örneğin bazı rüya yorumcuları, ölüm meleğinin rüya sahibinden bir şey alması halinde, rüya sahibinin sevdiği birini yitirebileceği yorumlarını yapmaktadırlar.
Rüyada görülen ölüm meleğinin rüya sahibine bir şey vermesi halinde rüya sahibinin veya çok yakınındaki birinin, ölümcül bir hastalığa yakalanacağına delalet olduğunu düşünen yorumcular da vardır.

Rüyada Azrail Görmek

Rüyada ölüm meleğini görmekle benzer şekilde tabir edilen bu rüyalar, rüya sahibinin müjdeli bir haber alacağı ve bu haber sonrasında manevi sorunlarının nihayete ereceği şeklinde yorumlanmaktadır.
Azrail’in rüya sahibinden bir şey alması veya ona bir şey vermesinin rüyanın anlamını değiştirdiğini savunan yorumcular da vardır. Azrail’in rüya sahibinden bir şey alması halinde rüyayı gören kişinin sevdiği bir kimseyi yitireceği şeklinde yorumlanır. Eğer Azrail rüya sahibine bir şey veriyorsa bu, rüyayı gören kişinin veya bir yakının ölümcül bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Rüyada Ölümü Hissetmek

Bu rüya öylesine derin ve karmaşık bir rüyadır ki yalnızca bu rüyayla ilgili bile sayfalarca yazı yazılabilir. Rüyada ölümü hisseden kişinin rüyası hem İslam alimleri tarafından hem de bu konuyla ilgilenen psikologlar tarafından çeşitli şekillerde yorumlanmaktadır. İslami rüya yorumcuları bu tip rüyaları, rüya sahibinin Hak yolundan uzaklaştığı ve bir an önce tövbe ederek yolundan dönmesi gerektiği şeklinde yorumlamaktadır.
Rüyada ölümü hissetmenin psikolojik yorumunda ise rüya sahibinin, hayatın bir gerçeği olan ölüm faktörünü gereğinden fazla düşündüğü ve bu düşüncenin onun yaşamını olumsuz yönde etkilediği dile getirilmektedir.

Rüyada Ecel Görmek konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Rüyada Ecel Görmek yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com