HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Rüyada La Havle Vela Kuvvete Dediğini Görmek

0

Rüyada La Havle Vela Kuvvete Dediğini Görmek

Bir kimse, rüyasında bu mübarek kelimeyi söylediğini görse, korktuğu şeylerden Allah’a sığınarak emniyette olacağına işarettir. Bir kimsenin rüyasında la havle ve la kuvvete kelimesini çok çok söylediğini görmesi, bu kelimeyi söylemesini gerektiren bela ve tehlikelerden, emniyet ve selamette olacağına işarettir. Çünkü bu mübarek kelimeler, bir zikir (Cenab-ı Hakk’ı anma ve dile getirme) cümle ve kelimeleridir. Yine bu mübarek kelimeleri rüya da okuduğunu gören kişinin, mal ve nimet sahibi olacağına ve Cenab-ı Allah’ın koruması altında bulunduğuna ve kötülerin şerrinden ve zararından kurtuluşta olacağına işaretle yorumlanır.

Bir kimse rüyada bu kelimeyi çok söylediğini görse, rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icab ettirecek şeyle korkutulmasına işarettir. Rüyada «Biz Allah içiniz yine ona döneceğiz» manasına olan «İnna lillahi ve inna ileyhi raciun» okuduğunu görse, yine yorum aynıdır. Bazen de, bu kelimeyi söylemek kedere yorumlanır.

İlgili Haberler...

Rüyada ‘Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh’ kelimesini sık sık tekrarladığını görmek, Allah Teâlâ yı çok zikretmeye işârettir.

Bir kişi rüyasında bu kelimeyi çok söylediğini görürse, rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icab ettirecek şeyle korkutulmasına işârettir.

Bazen de, bu kelimeyi söylemek, üzüntü ve kederi beraberinde getirecek bir gelişmeye işâret eder.

İbn-i Kesir’in yorumu:

Rüyasında “La havle” okuduğunu gören kişi, hayra erer veya define bulur. Çünkü bu kelimeyle zikir eden kişi, hayır ve berekete kavuşur şeklinde yorumlamıştır. Bazı yorumcular demişlerdir ki: “La havle ve la kuvvete” kelimelerini okuduğunu görmek, kedere ve sıkıntıya işaret eder şeklinde yorumlanır demişlerdir. Çünkü peygamberimiz (a.s.): “Büyük bir bela ve sıkıntıyla karşılaşan “la havle ve la kuvvete” kelimelerini okusun, düşmüş olduğu o bela ve sıkıntıdan emniyetle kurtulur” buyurmuştur.

yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com