HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Tepecik Hastanesi’nde 3 Branştan Ortak Başarı

0

3 Branştan Ortak Başarı

Tepecik Hastanesi’nde 3 Branştan Ortak Başarı Testis tümörü karın içi büyük atardamarını saran ve karaciğerine metastaz yapan 46 yaşındaki Hüseyin Kütahyalı,   Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde   Üroloji, Kalp Damar Cerrahisi ve  Genel Cerrahi Kliniği’nden uzmanların  birlikte gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Kitle ve Lezyonlar Çıkartıldı

İzmir’de yaşayan Hüseyin Kütahyalı’ya yaşadığı şikayetler üzerine başvurduğu SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde sol testis tümörü teşhisi konuldu.  Kütahyalı’nın yapılan tetkiklerinde tümörün yayıldığı ve  karın içerisinde 10 cm boyutunda kitle , karaciğerinde metastaz ve ana toplardamar içerisinde tümör parçası olduğu düşünülen trombüs saptandı.

Doktorları ilk etapta  hastanın kemoterapi tedavisi almasına karar verdi. Kemoterapi sonrasında,  Üroloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Gökhan Koç, Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinden Doç. Dr. İbrahim Uyar ve Genel Cerrahi Kliniğinden Doç. Dr. Necdet Güler tarafından hastaya  operasyon planlandı.  Prof. Dr. Gökhan Koç tarafından ana atardamar etrafındaki kitle çıkartıldıktan sonra, karaciğer ve ana toplar damar içerisindeki lezyonlar genel cerrahi ve kalp damar cerrahisi tarafından çıkartıldı.  Ameliyat sırasında karaciğerde başka odak olup olmadığı ultrasonografi ile kontrol edildi.  Başarıyla tamamlanan ameliyatın ardından Hüseyin Kütahyalı, beşinci günde  hastaneden taburcu edildi.

Ciddi Kan Kaybı Olabiliyor

Damar etrafını saran kitlelerde kemoterapi sonrası kitle boyutunun 1 cm’nin üzerinde olması halinde cerrahi  tedavi gerektiğini belirten Prof. Dr. Gökhan Koç, tümörün   büyük damarların etrafını sardığı  durumlarda ameliyat sırasında damar yaralanmasına bağlı ciddi kan kayıpları olabildiğini  ifade etti.  Prof. Dr. Koç, “Hastamızın  ana toplardamarı içerisinde ve karaciğerinde de metastazları vardı.  Kemoterapi tedavisinin ardından karaciğerdeki metastazların  bir tanesi hariç diğerleri kaybolmuştu, karın içerisindeki kitlenin boyutu ise  8 cm’e gerilemişti.  Kemoterapiye yanıtı iyi olduğu için cerrahi kararı alındı.  Kalp Damar Cerrahisi ve Genel Cerrahi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ameliyatı sorunsuz bir şekilde tamamladık” dedi. Zorlu bir sürecin ardından sağlığına kavuşan Hüseyin Kütahyalı ise ,  ameliyatını gerçekleştiren doktorlara ve ilgileri için  tüm sağlık çalışanlarına  teşekkür ederek mutluluğunu dile getirdi.

Özellikli Ameliyatlarda Başarılı Bir Hastane

Tepecik Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu da  köklü bir kurum olan  Tepecik Hastanesi’nde bünyesindeki deneyimli uzmanlar ile bir çok  özellikli  ameliyatın başarıyla  gerçekleştirildiğini belirterek,   başta hastanın operasyonunu gerçekleştiren hekimler olmak üzere sağlığına kavuşmasında   emeği geçen  tüm ekibi tebrik etti. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Tepecik Hastanesi’nde 3 Branştan Ortak konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Tepecik Hastanesi’nde 3 Branştan Ortak yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com