HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Ağrı’da Mevlid-i Nebi programları

0

Ağrı Müftülüğünce tüm camilerde “Mevlid-i Nebi” programı düzenledi.

Bu kapsamda Ulu Camii’nde düzenlenen programa Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük katıldı. Kur’an tilavetiyle başlayan program, okunan mevlit ve ilahiler ile devam etti.

Programda “O’nun Gibi Yaşamak” konulu vaaz veren Müftü Büyük, “Peygamber Efendimiz veda haccında buyuruyor ki, ‘size iki şey bırakıyorum bu iki şeye sımsıkı sarıldınız sürece asla yolunuzu şaşırmayacaksınız.’ Bunlar Allah’ın kelamı Kur’an’ı Kerim ve Peygamberimizin sünnetidir. Bu gece Allah Resûlünün bizlere bıraktığı bu değerli iki mirası yeniden hatırlamamız lazım. Bu gece şunları sormalıyız kendimize, benim Kur’an’la ilişkim nedir? Kur’an benim hayatıma ne kadar yansıdı? Peygamberin sünneti ve güzel ahlakı benim hayatıma ne kadar yansıdı? buna bakmak lazım. İşte o zaman bu gece bizim için bir anlam ifade edecek. Tıpkı Peygamber Efendimizin kutlu doğumunda gökyüzünü aydınlatan o nur bu gecede bizim kalbimizi gönlümüzü aydınlatacak.” ifadelerinde bulundu.

Program kılınan yatsı namazının ardından sona erdi.

Kaynak

Ağrı’da Mevlid-i Nebi programları konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Ağrı’da Mevlid-i Nebi programları yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com