HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Burun Ameliyatı Fiyatları 2023 (Rinoplasti)

0

Burun ameliyatı fiyatları değişen farklı koşullara bağlı olarak hastanın özel durumlarının, geçmiş deneyimlerinin ve niyetlerinin ölçüsünde, kişiden kişiye değişiyor.

Günümüzde burun ameliyatı, bir hastalık tedavisinden çok estetik bir kaygıyı gidermek için kullanılan bir ameliyattır. Özellikle göz, burun ve çeneyi planlama ve yeniden şekillendirme amacıyla günümüzde en çok kullanılan kozmetik ameliyattır. Günümüzde, güzellik beklentileri arttığından ve burun ameliyatı teknolojisi geliştiğinden, bu ameliyat çok artış göstermektedir. Peki, burun ameliyatı fiyatları kaç TL’dir?

Ameliyat Adı Fiyatı Para Birimi
1. Rinoplasti (burun ameliyatı) TL
2. Üçboyutlu Rinoplasti (3D Rinoplasti) TL
3. All-on-4 (tam vaka) TL
4.
Burun Törpüleme Ameliyatı
TL
5. Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı TL
6. Endoskopik Rinoplasti TL
7. Burun Görüntüleme Testi TL
8. Deviasyon Ameliyatı TL
9. Lazer Burun Ucu Estetiği TL
10. Burun Eti Aldırma Ameliyatı TL

 

 

Burun Ameliyatı Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Burun ameliyatının maliyet kalemleri burun şeklini, konumunu ve görünümünü değiştirmek için gerekli olan her şey maliyeti etkileyebilir. Örneğin, hastanın yapması gereken ameliyat tipi, ameliyat süresi, cerrahın yetenek ve tecrübesi, klinik maliyetleri ve anestezi maliyetleri maliyeti etkileyen faktörler arasındadır.

1. Anestezi Maliyeti: Hastanın anestezi için uygulanması gereken anestezi maliyetinin ödenmesi gereken bir kalemdir.

2. Operasyon Maliyeti: Cerrahi olan kısmın maliyeti olarak adlandırılan kalemdir.

3. Cerrahi Malzemeler: Ameliyat sırasında kullanılan özel tıbbi malzemelerin ücretinin ödenmesi gerekir.

4. Tıbbi Gereçler: Ameliyat sırasında cerrah tarafından kullanılan el aletlerinin ücretinin ödenmesi gerekir.

5. Laboratuar Testleri: Çeşitli tıbbi tetkikler için gereken ücretlerin ödenmesi gerekir.

6. İlaç Maliyetleri: Cerrahi sırasındaki ilaçların ücretleri burada belirtilir.

7. Hasta Yatış Ücreti: Hastanede kalma süresi için ödenmesi gereken ücret.

8. Ameliyat Sonrası Bakım Ücreti: Ameliyat sonrası hastayla ilgili bakımlarda ödenmesi gereken ücret.

Burun Ameliyatı Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Burun Ameliyatı Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Diğer bir etken de, ameliyatın nerede yapılacağıdır. Örneğin, Türkiye’de ya da başka bir avrupa ülkesinde burun ameliyatlarının maliyeti çoğu zaman fiyatların değişikliklerine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, hastanın özel ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla ek gereç ve ekipman gerektiğinde, azami maliyet artacaktır.

Türkiye’de En İyi Ucuz Burun Ameliyatı Yapılan Hastaneler

1. Acıbadem Ankara Hastanesi, 0 (312) 444 0 444, Kazım Karabekir Mahallesi, Ilhan Koman Caddesi, E-5 Üzeri, No: 13 06700 Çankaya/Ankara

2. Kızılay Fulya Güneş Hastanesi, 0 (312) 425 90 00, Türkocağı Caddesi, No:18 06700 Kızılay/Ankara

3. Ankara Ulucanlar Güven Hastanesi,  0312-395 05 00, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, No: 72 Ulucanlar/Ankara

4. Ankara Numune Hastanesi, 0 (312) 529 56 56, Esat Mahallesi, Toplanti Sk. No:4 06330 Bahçelievler/Ankara

5. America Hastanesi,  444 44 84, Altunizade Mahallesi, Akdeniz Cad. No: 2/A, Çırağan/ Beşiktaş

6. American Hospitals Istanbul,  0212-326 1000, Barbaros Mahallesi, Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 123/A, Etiler/ Beşiktaş

7. Memorial Ataşehir Hastanesi,  0216-522 24 24, Radiance Altınevler Plazası, Ataşehir Mahallesi, Yenimahalle Cad., No:20 Ataşehir/ İstanbul

8. Medipol Mega Hastanesi,  0 (212) 454 25 25, Mahmutbey Mahallesi, Mevlana Cad. No:6, Bağcılar/ İstanbul

9. Avrupa Estetik Sağlık Polikliniği,  0 (212) 210 15 16, Halaskargazi Cad. No: 142/4 Şişli/ İstanbul

10. Acıbadem Maslak Hastanesi, 0 (212) 588 00 00, Tekfen Tower, Orman Akprı Cad. No: 50 Meydan Katması

Sarıyer/ İstanbul

Whipple Ameliyatı Nedir ?

Burun Ameliyatı Nedir?

Burun ameliyatı, burun iç yapılarının ve görünümlerinin değiştirilmesi için cerrahi bir işlemdir. Bu işlem, alın çizgisini, burun kökünü, burun deliklerini, burun zarını ve burun arasında oluşacak boşluğu düzeltmek üzere yapılabilir.

Sonuç olarak burun ameliyatının tam olarak ne kadar mal olacağını anlamak için, konuyla ilgili bir uzmanın tavsiyelerine başvurulmalıdır.

Burun Ameliyatı Olacak Kişilere 5 Tavsiye

1. Bir iyi doktor seçin. Ameliyat olmadan önce, uzman bir çene doktoru veya kulak burun boğaz hekimi tarafından gözden geçirilmelisiniz. Tedavi için en iyi seçeneğe karar vermek için, doktorunuzun tavsiyelerini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz.

2. Ameliyat öncesi doktorunuz tarafınızdan sorulan tüm soruları yanıtlayın. Ameliyat öncesi randevuya, burun şeklinizi ve bunun neden düzeltilmesi gerektiğini konuşmak ve doktorunuzun size göstermesi gereken prosedürü tam olarak anlamak için zaman ayırmalısınız.

3. Güvenilir bir hastane seçin. Büyük hastaneler üzerinde seçim yapmak en iyisidir, ancak bir hastaneyi seçerken, seçilen hastanenin ilgili branş ve konulara hakkında yeterli bilgiye sahip olduğundan emin olmak da önemlidir.

4. Sonuçlara dikkat edin. Burun ameliyatınızın doğru şekilde uygulanması çok önemlidir. Bu nedenle, operasyonunuzdan sonra ameliyatı gerçekleştiren hekimin size göstereceği sonuçlara dikkat etmelisiniz. Sonuçları gözden geçirmek, tedavinin ne kadar başarılı olduğunu tespit etmenize yardımcı olur.

5. Uzun vadeli sonuçları göz önünde bulundurun. Bir burun ameliyatının en iyi sonucu uzun vadeli başarıya yol açar. Ameliyat sonrası önerilen uyarıları kesinlikle dikkate alın ve önerilen yöntemleri ve tarifleri uygulayın.

 

Burun Ameliyatı Fiyatları 2023 (Rinoplasti) konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Burun Ameliyatı Fiyatları 2023 (Rinoplasti) yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com