HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

“Covid Vakalarında Büyük Bir Artış Beklemiyoruz” (Özel Haber)

0

Türkiye’de artan grip vakaları, “Covid vakaları yine artacak mı” sorusunu akla getirirken, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yüreklere su serpen bir açıklama yaptı.

Covid Vakalarında Büyük Bir Artış Beklenmiyor

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Covid vakaları 3 binlerde. Büyük bir artış beklenmiyor” dedi. Turkovac’la ilgili bilimsel çalışmalar dünya bilim literatürüne girdiğini de anlatan Bakan Koca, “Birçok çalışma saygın uluslararası dergilerde yayınlandı. Etkili, güvenilir bir aşımız var. Risk grubunda olanlar tereddütsüz Turkovac aşısı olabilirler.TEK KİT 4 TEST. Solunum yolu enfeksiyonları arttı. Koronavirüs ile bu enfeksiyonlar karıştırılabiliyor” dedi.

Tek Kitle Tüm Grip Gruplarına Bakılacak

“Taramalarda artık tek kit ile Influenza A, Influenza B, Covid-19 ve RSV aynı anda bakılacak” diyen Bakan Koca, “Yerli üretim kit muhtemelen 1 ay içinde kullanıma girecek. TÜSEB’i görevlendirdik” dedi. Bakan Koca, sağlık sisteminde ihtiyacını fazlasıyla hissettiğimiz; görevi hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanları arasında iletişimi başarıyla yönetmek olan Tıbbi Sekreterlerimizin Gününü de kutladı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

 

“Covid Vakalarında Büyük Bir Artış konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. “Covid Vakalarında Büyük Bir Artış yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com