HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Hatay Defne Sevgi Parkı’ndaki Gönüllü Sağlık Çadırlarına Tahliye Girişimi

0

HATAY DEFNE

Kahramanmaraş depremlerinde büyük yıkımlar ve can kayıplarının yaşandığı Hatay’da, Defne İlçesi’nde hem depremzedelerin hem de Türk Tabipler Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), diğer emek örgütlerinin bulunduğu Sevgi Parkı’ndaki çadır alana Hatay Valiliği’nin müdahale ederek, ‘burayı boşaltın’ talimatında bulunduğu öğrenildi. Bölgeye giden Hatay Vali Yardımcısı, beraberindeki emniyet güçleri ve AFAD ekiplerinden oluşan bir grubun Sevgi Parkı’nda tahliye gerçekleştirme girişiminde bulundukları, gerekçe olarak parka 100 metre uzaklıkta bulunan hasarlı binanın çökme ihtimalinin söylendiği edinilen bilgiler arasında yer aldı. 

SEVGİ PARKI SES

“Sağlık Yardımlarımız Engellenmeye Çalışılıyor”

Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) ulaştığı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İstanbul Bakırköy Şubesi Eş Başkanı Nezahat Altınsoy Özen, “Depremin ilk gününden beri gönüllü sağlık emekçilerimizle depremzede vatandaşlara sağlık hizmeti vermek için bölgedeyiz. Bugün itibariyle sağlık yardımlarımız engellenmeye çalışılıyor. Vali yardımcısı, birçok polis ekibi, jandarma ekipleri gelerek Sevgi Parkı’nda TTB, SES ve  diğer emek örgütlerinin bulunduğu bu alanı boşaltmak istediler. Tüm müdahalelere rağmen çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Burada halkın sağlık hakkını korumak tedaviye erişimini sağlamak tek amaçtır” açıklamasında bulundu. Vali Yardımcısı Harun Kaya’nın hemen burayı boşaltın talimatı verdiğini depremzedelerin de çadırkentlere ve konteyner alanlarına taşınacaklarını belirttiği öğrenildi. Valilik müdahalesine depremzede vatandaşların da tepki gösterdiği bilgisine ulaşıldı. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Hatay Defne Sevgi Parkı’ndaki Gönüllü konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Hatay Defne Sevgi Parkı’ndaki Gönüllü yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com