HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

O Sendikadan Milli Eğitim Bakanlığı’na Sert Çıkış !

0

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’nda proje okullarına yönetici atama süreci hakkında zehir zemberek bir açıklamaya imza attı.

Hangi STK’ya Biat Ediyorsa…

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, “Madem bu okullarımıza objektif kriterlere haiz sınava dayalı atama sistemini getiremiyoruz, en azından böylesi ucuzluklara meydan vermeyelim. Liyakati değil de mensubiyeti önceleyen kimi yöneticilerinizi de zahmetten kurtarın ve bir talimat verin ki, daha sürecin başında, hangi siyasi/STK’ya biat ediyorlarsa onlardan aldıkları talimatlarla görevlendirmeleri yapsınlar ve atama sürecini yap boz tahtasına çevirmesinler. Yazıktır” diye konuştu.

MEB’in Ciddiyetini Rencide Ediyor

Geylan, şöyle devam etti, “Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnamelerinin iptal edildiğini kaydeden Genel Başkan: “Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor” dedi. Böylesi ucuzluklara meydan verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Genel Başkan açıklamaklamasında şunları kaydetti: “Proje okulu yönetici atama sürecinde yıllardır süregelen aymazlıklara maalesef yine şahit oluyoruz. Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnameleri iptal ediliyor. Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

O Sendikadan Milli Eğitim Bakanlığı’na konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. O Sendikadan Milli Eğitim Bakanlığı’na yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com