HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Rabat Ulu Camii (El Kharrazine Cami) Hakkında Bilgi

0

Kuzey Afrika’da 1196-1465 yıllarında hüküm süren Meriniler tarafından inşa edilen Fas’ın başkenti Rabat’ta yer alan Ulu Camii, (El Kharrazine Cami) mimarisi özellikleriyle asırladır irfan ve ibadet merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

Rabat’ın eski şehir bölgesinde bulunan Ulu Camii, yüzyıllar boyunca Müslümanları bir arada tutmayı başararak onların birlik ve beraberlik içinde yaşamasını sağlıyor. Bir zamanlar şehrin kendi etrafında kurulmasını sağlayan Ulu Camii, bulunduğu bölgeye adeta ruh katıyor.

Rabat Ulu Camii (El Kharrazine Cami) Nerededir?

Halk arasında, Cami-i Kebir, Harazin Cami gibi birçok değişik isimle anılmakla birlikte, geçmişle günümüz arasındaki, sosyal hayatın merkezinde yer alan rolü hiç değişmiyor.

Her gün kılınan namazların yanı sıra tarih boyunca ilim ve irşat derslerine de ev sahipliği yapan cami, eski şehrin kalbinde ihtişamını korumaya devam ediyor.

 

Rabat Ulu Camii (El Kharrazine konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Rabat Ulu Camii (El Kharrazine yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com