HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

4. İlçe Müftüleri Kongresi sona erdi

0

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Diyanet İşleri Başkanlığının Gelecek Perspektifi, Hizmetler, Hedefler, Stratejiler” gündemiyle Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda, 5 gün boyunca Başkanlığın üst düzey yöneticileri ve ilçe müftüleri tarafından Başkanlığın yürüttüğü hizmetleri, hedefleri ve stratejileri müzakere edildi.

Kongrenin kapanış oturumuna başkanlık eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet’in daha güzel işler yapması açısından kongrenin faydalı olduğunu belirtti.

Başkan Erbaş, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) istişaresiz hiçbir iş yapmadığını hatırlatarak, müftülere bulundukları ilçedeki personelle sürekli istişare yapmaları tavsiyesinde bulundu.

“Daha fazla çalışmalıyız”

İnsanlara çalıştığının karşılığının verileceğini ve bunu da Allah’ın taahhüt ettiğini ifade eden Başkan Erbaş, “Bütün bu ilkeler, ayetler, hadisler ve 1400 küsur yıllık medeniyet tecrübemiz bize bunu gösteriyor. Kim çalışmışsa çalıştığının karşılığını alıyor. Bizler daha fazla çalışmalıyız.” diye konuştu.

Beş gün süren kongreye Diyanet’in üst düzey yöneticileriyle birlikte ilçe müftüleri katıldı.

Kaynak

4. İlçe Müftüleri Kongresi sona konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. 4. İlçe Müftüleri Kongresi sona yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com