HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Siirt Şeyh Faraç Camii dualarla açıldı

0

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Siirt’te yapımı tamamlanan Şeyh Faraç Camii’nin resmi açılış törenine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, törende yaptığı konuşmada, “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a inananlar, ahirete inananlar, namazı kılanlar, zekatı verenler ve Allah’tan başkasından korkmayanlar imar ederler” ayet-i kerimesine atıfta bulunarak, “Bu caminin yapılmasına vesile olan başta hayır sahibi olmak üzere katkıda bulunan herkesin özellikleri burada anlatılıyor. Peygamber Efendimiz de (sas); ‘Kim bir mescit inşa ederse Allah-u Teala onun benzeri bir makamı cennette ona nasip eder’ buyuruyor. Bu müjdelere nail olmayı Rabbim hepimize nasip eylesin inşallah.” dedi.

Başkan Erbaş, konuşmasının sonunda “Rabbim bu camimizi cemaatinden, gençlerden, çocuklardan ve kadınlardan mahrum bırakmasın.” diye niyazda bulundu.

Konuşmalardan sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu ve protokol üyeleriyle kurdela keserek caminin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak

Siirt Şeyh Faraç Camii dualarla konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Siirt Şeyh Faraç Camii dualarla yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com