HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Davasında Önemli Karar

0

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekimsen) özel bir üyesinin 13 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilen 2023 Yılı Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na ilişkin Göğüs Hastalıkları uzmanlık alanında aldığı 61,25 puanın hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle açtığı dava ile ilgili açıklamada bulundu.

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Muamması Hukuka Taşındı

Hekimsen açıklamasında, “Üyemiz, sınavın açık uçlu sorularla yapıldığı ve sınav sonuçları açıklandığında hangi soruların doğru, hangi soruların yanlış cevaplandığının ve cevap anahtarının açıklanmadığını belirterek hukuki süreç başlatmıştı. Yaptığımız incelemeler sonucunda, sınav soruları değerlendirilirken hatalar yapıldığını tespit ettik ve bu durumu mahkemeye taşıdık. Mahkeme, hatalı olduğu tespit edilen sorunun değerlendirme dışı bırakılmasına ve geçerli soruların puan değerinin yeniden hesaplanmasına karar verdi. Bu karar doğrultusunda, sınav sonuçlarının mevzuata uygun şekilde yeniden değerlendirilmesi gerekecek” ifadeleri yer aldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com