HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Van Üniversite Camii’nde “Kur’an Halkası” projesi başlatıldı

0

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüs Camii’nde cami görevlileri ve manevi rehberler koordinesinde oluşturulan “Kur’an Halkası” derslerinde üniversiteli gençler bir araya geliyor.

Anadolu kültüründen esinlenilerek özellikle inananların Kur’an-ı Kerim metni, meali ve tefsiri üzerinde tefekkür edilerek Kur’an’ın daha iyi anlaşılması amacıyla oluşturulan  “Kur’an Halkası” programının bu haftaki konuğu ise Van İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık oldu.

van-kur'an-halkası-22

Programda gençlere hitap eden Müftü Şık, “Gençler bu gibi programlara yoğun katılmanız bizleri hem ümitvar hem de bu gibi programların yapılmasına sevk ediyor. Şifa kaynağı ve hidayet kaynağı olan Kur’an-ı Kerime doğru yönelirsek o da bizi doğru bir menzile ulaştırır.” dedi.

Daha sonra İl Müftüsü Şık katılımcılara, programı düzenleyen din görevlilerine, manevi rehberlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yaklaşık 200 gencin katıldığı program, yemek ve çay ikramıyla son buldu.

Kaynak

Van Üniversite Camii’nde “Kur’an Halkası” konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Van Üniversite Camii’nde “Kur’an Halkası” yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com