HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Balıkesir’de ‘Peygamberimiz, Cami ve İrşat’ paneli

0

Balıkesir İl Müftülüğü tarafından “Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu panel düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panel moderatörlüğünü İl Müftüsü Celal Sürgeç yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panelde konuşan Müftü Sürgeç, “En zor zamanlarda aziz milletimizin yanında olan din gönüllüsü kardeşlerimiz, hiç şüphesiz bundan sonra da her zaman milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.” dedi.

Programa panelist katılan Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Kaya, Peygamberin (sas) örnekliğinde mümin olmanın önemine dikkati çekti.

Prof. Dr. Nevzat Aşık ise bilginin önemine vurgu yaparak, “Allah’ın bize verdiği en önemli emanet sağlık ve zamandır. Bu nimetlerin kıymetini bilmeli ve çok çalışmalı ve topluma faydalı olmak zorundayız. En önemli görevimiz öğrenmek ve öğretmektir.” diye konuştu.

Kaynak

Balıkesir’de ‘Peygamberimiz, Cami ve İrşat’ konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Balıkesir’de ‘Peygamberimiz, Cami ve İrşat’ yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com