HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Geleceğe bırakacağımız en büyük hazine hafızlarımızdır

0

Siirt’te yapımı tamamlanan Remziye Batğı Erkek Kur’an Kursu’nun açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, açılışta yaptığı konuşmada, Kur’an kurslarının öneminden bahsederek, “Kur’an kursları illerimizde, mahallelerimizde ilim, irfan, bilgi, hikmet merkezleri olarak ne kadar çok olursa ülkemiz için, milletimiz için o kadar faydalı hizmetler yapıyor olacaktır.” diye konuştu.

“Geleceğe bırakacağımız en büyük hazine hafızlarımızdır”

Kur’an kursunun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Erbaş, “Kur’an kursumuzda ileride alim olacak gençlerimiz, hafızlarımız yetişecek. Bizim için geleceğe bırakacağımız en büyük hazine hafız gençlerimizin yetişmiş olması, ilim adamlarımızın yetişmiş olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş’ın konuşmasının ardından duayla birlikte Remziye Batğı Erkek Kur’an Kursu’nun açılış kurdelesi kesildi.

Açılışın ardından Başkan Erbaş, Kur’an kursunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Açılışa, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ile Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu katıldı.

Kaynak

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Geleceğe konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Geleceğe yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com