HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Gaziantep’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde şehitler dualarla anıldı

0

Gaziantep İl Müftülüğü, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenledi.

Bu kapsamda tarihi Ulu Camii’nde düzenlenen programda kurtuluş mücadelesinde şehit olan 6 bin 317 asker dualarla anıldı.

Şehitler için din görevlileri tarafından okunan hatimlerin duasını yapan  İl Müftü Vekili Dr. Ramazan Yıldırım, “Mukaddesatı uğruna serden geçen tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekanları Cennet, makamları ali olsun.” dedi.

gaziantep-kurtuluş-etkinlikleri-22

Gaziantep Valisi Davut Gül, Mülki ve İdari erkanın katıldığı duaya vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

gaziantep-kurtuluş-etkinlikleri-44

Öte yandan Gaziantep İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Gaziantep Şubesi ve Şehitkamil Belediyesi iş birliğinde Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı etkinlikleri kapsamında Eşref Ziya Terzi konseri düzenlendi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konserin açılışında konuşan İl Müftü Vekili Dr. Ramazan Yıldırım, “Düşman işgalinden kurtularak kendi kaderini belirleyen Antep halkı için bugünün büyük manalar taşıdığını, Kurtuluş Savaşı döneminde imkansızlıklara rağmen kadını, erkeği, çocuğuyla düşmana karşı gösterdiği direnişle Antep halkının dünyaya örnek olduğunu” belirtti.

gaziantep-kurtuluş-etkinlikleri-33

Yıldırım, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum’ diyerek ortaya koydukları şanlı mücadele ile Gazianteplilerin ünvanını aşkla, imanla aldığını” vurguladı.

Gaziantep genelinde öğrenci ve halkın yoğun ilgi gösterdiği Eşref Ziya konserinde coşkulu anlar yaşandı.

Kaynak

Gaziantep’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Gaziantep’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com