HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

İzmir Diş Hekimleri Odası’ndan Çözüm İçin Güçbirliği Vurgusu

0

İzmir DHekimleri Odası’nda (İZDO) başkanlık görevini devralan Deniz Çağında, sektör sorunlarını yakından takip ettiklerini ve yönetim kurulu olarak çözüm için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kamu ve özel sektördeki meslektaşlarının özlük haklarını korumak ve oda çatısı altında buluşturarak güç birliği oluşturmak için çalıştıklarını belirten Çağında, diş hekimlerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusundaki projelere odaklandıklarını dile getirdi.

İZDO Başkanı Deniz Çağında, “Sektör olarak haksız rekabet, bazı muayenehane ve poliklinik açılışlarında gizli meslekdışı ortaklıkların olması, reklam koşullarının netleşmemesi, özlük hakları, özel sektörden emekli olan dhekimlerinin aldığı emekli maaşlarının azlığı, sayıları hızla artan dhekimliği fakülteleri ve buna paralel olarak eğitim kalitesinin düşmesi gibi bir takım sorunları hep birlikte yaşıyoruz. Bu konuda çatı kuruluşumuz olan Türk DHekimleri Birliği’nin yürüttüğü tüm girişimlerin de arkasındayız. Sorunların çözümü için her türlü işbirliğine hazırız” diye konuştu.

SORUNLARI TAKİP EDİYORUZ

İzmir DHekimleri Odası’na kayıtlı 2 bin 339 üye olduğunu ve bu sayının hızla arttığını belirten İZDO Başkanı Deniz Çağında, sözlerine şöyle devam etti: Kayıtlı tüm üyelerimiz ve kamuda çalışan ancak üye olmayan tüm meslektaşlarımızda dahil olmak üzere, biz oda olarak meslek grubumuzun tamamını temsil ediyoruz. Güçbirliğinin önemine inanıyoruz. Mesleki sorunların çözümünü daha sağlıklı takip edebilmemiz için kamu sektöründeki hekimlerin de odamıza üye olmalarını önemsiyoruz. Onların da sorunlarının çözümü için çalışıyoruz”

EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

İZDO olarak yeni mezun dhekimlerinin pandemi süreci nedeniyle aksayan bazı bilgilerini güncellemek adına bir takım eğitim faaliyetleri de gerçekleştireceklerini kaydeden Deniz Çağında, “Pandemi nedeniyle aksayan eğitim sistemi, DHekimliği fakültelerinde okuyan ve yeni mezun olan meslektaşlarımızı da zor durumda bıraktı. Bunun için akademisyenlerden de destek alarak belli periyodlarla oda bünyesinde eğitimler sunacağız. Amacımız, bilgileri sürekli olarak güncel tutarak mesleki anlamda kalite çıtasını daha da yukarıya taşımaktır. Yeni mezunları da oda bünyesine katarak onların da aidiyet duygusunu pekiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

SEKTÖR PROFESYONELLERİ BULUŞACAK

İzmir DHekimleri Odası Başkanı Deniz Çağında, “İzmir Diş Hekimleri Odası olarak bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi’nde, sektör temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getireceğiz. Tepekule Kongre ve Sergi merkezinde 04 – 06 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek kongre, mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması için diş hekimlerini buluşturan önemli bir platform. Kongrenin ülkenin diş hekimliğine önemli katkılar sunacağını düşünüyorum. Bu yıl da geniş bir katılım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir Diş Hekimleri Odası’ndan Çözüm konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. İzmir Diş Hekimleri Odası’ndan Çözüm yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com