HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Müftü Büyük: Mevlid-i Nebi ümmet olarak hepimizin kendimize çeki düzen verme haftası olmalıdır

0

Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, Eleşkirt’te “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans verdi.

Eleşkirt İlçe Müftülüğü tarafından Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda  düzenlenen programın açılış konuşmasını Eleşkirt İlçe Müftüsü Abdulsamet Dinç yaptı.

Sonrasında İl Müftüsü Büyük, “Kişinin ahlak eğitiminde ilk ve en önemli safha ailesi tarafından verilen eğitimidir. Efendimiz doğmadan babasını, küçük yaşlarda ise annesini kaybetmiştir. Peygamber Efendimiz ‘beni Rabbim terbiye etti’ buyuruyor. Bu sebeple Kur’an bize O’nu Usve-i Hasene olarak tanıtıyor. O’nun güzel ahlakı ve merhameti hayatının tüm safhalarında vardı. Mademki Mevlid-i Nebi haftasında Peygamber Efendimizi anıyoruz öyleyse O’nu anmaktan ziyade anlamaya ve hayatımıza yansıtmaya geçmeliyiz. Mevlid-i Nebi Haftası ümmet olarak hepimizin kendimize çeki düzen verme haftası olmalıdır.” dedi.

Program din görevlileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak

Müftü Büyük: Mevlid-i Nebi ümmet konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Müftü Büyük: Mevlid-i Nebi ümmet yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com