HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Müftülük hayırseverleri ağırladı

0

Ağrı İl Müftülüğünce “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında düzenlenen program Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Büyük, “Müftülük olarak ilimizde siz hayırseverlerin destekleriyle camiler, Kur’an kursları gençlik merkezleri yaptık ve bunların sayılarını arttırmaya gayret ediyoruz. Bugün Ağrı’da genç kardeşlerimizin bir araya gelip dini ve milli değerlerini öğrendikleri mekanlar inşa etmeliyiz. Evlatlarımızın Kur’an’ı Kerim başta olmak üzere değerler eğitimi aldıkları 4-6 yaş Kur’an kurslarımızı arttırmalıyız. Bizler bir taraftan camiler inşa ederken diğer taraftan da camilere cemaat olacak gençleri yetiştirmeliyiz. Zaman zaman Kur’an kurslarımızı ziyaret edin, kurslarda evlatlarımız neler yapıyorlar inanın gördüğünüzde gözleriniz dolacak. Çünkü onları gördüğünüz zaman Ağrı’nın 10 yıl 15 yıl sonrasını göreceksiniz. Şehrin ve ülkenin geleceğini göreceksiniz. Müslümanlar olarak derdimiz olmalı ve dertlerimize dertlenmekle kalmayıp ayağa kalkmalı ve gayret etmeliyiz. Gelin çocuklarımız için gençlerimiz için yani geleceğimiz için Ağrı olarak bir seferberlik başlatalım ve hep birlikte olarak elimizi taşın altına koyalım.” şeklinde konuştu.

Program, Müftülüğün yürüttüğü çalışmalara katkıda bulunanlara plaket takdimi ile son buldu.

Kaynak

Müftülük hayırseverleri ağırladı konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Müftülük hayırseverleri ağırladı yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com