HacUmreHaber.com
Türkiye'nin İlk Hac ve Umre Haber Portalı

Pazar’da engelli çocuklar camide buluştu

0

Pazar İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğünce düzenlenen programda, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklar sarık-cüppe giyerek sembolik olarak imam oldular, mihraba geçerek dua ve sure okudular, öğle namazını cemaatle kıldılar.

pazar-22

Pazar Kirazlık Mahallesi Camii’nde düzenlenen programda konuşan İlçe Müftüsü Recep Şahan, “İnancımıza göre bedenen ya da zihnen engelli olmak bir eksiklik değildir. Engelli olmak bir engel değildir. Onların da yaşama hakkı vardır. Engelli insan da Allah katında değerlidir, saygındır. Allah katında üstünlük ancak takva iledir. Dolaysıyla engelliler toplumda dışlanamaz, onlara değer verilir. Bunun Allah Rasûlü’nün hayatında bize ışık tutacak örnekleri vardır. En bilinen örnek görme engelli sahabi olan Abdullah İbn. Ümmi Mektum’a Peygamberimizin öğretmenlik vazifesi vermiş olması hatta Medine dışına çıktıklarında da tam 13 defa yerine vekil bırakmasıdır. Yine önde gelen sahabilerden bir ayağı aksayan Muaz b. Cebel’i Yemen’e Vali olarak göndermesi, engellilere verilen değerin bir diğer göstergesidir. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim; gözü görmeyene kör, kulağı duymayana sağır demez. Asıl körlük hakkı-hakikati görememek, asıl sağırlık hakkı-hakikati duyamamak, asıl dilsizlik hakkı-hakikati konuşmamaktır.” dedi.

pazar-33

Programa engelli çocukların yanı sıra aileleri, vatandaşlar ve Belediye Başkanı Ahmet Basa da katıldı.

Kaynak

Pazar’da engelli çocuklar camide buluştu konulu makalemizi yada haberimizi okuduğunuza seviniyoruz. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret ediniz. Pazar’da engelli çocuklar camide buluştu yorumları okumak için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Yazımız ile ilgili değerli eleştiri veya destek yorumlarınızı yorum bölümümüze lütfen yazınız.

  Sponsor Reklamlar Önem Arzetmektedir
yorum Yap
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com